Jdi na obsah Jdi na menu
 


===========================================================

1. MAPOVÁNÍ SITUACE NA VARHANÁŘSKÉM TRHU

Několika vybraným firmám byl zadán požadavek na vypracování nabídky generální opravy našich varhan s cílem zjistit, jak se našich požadavků různé typy firem hodlají zhostit a jaká je cenová hladina při různých postupech opravy. Naším cílem je generální oprava nástroje při zachování původního stavu včetně traktury a rejstříkové dispozice, neboť nástroj je významným opusem firmy Rieger z Krnova.

===========================================================

2. PRVNÍ KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Na podzim roku 2010 byly z nabídek vybrány 3 varhanářské firmy, jejichž zkušenosti s opravami podobných nástrojů, celková úroveň a renomé, podrobnost nabídky i prohlídky současného stavu, cena opravy a další aspekty jsou pro naši akci nejlépe akceptovatelné. Do užšího výběru se dostaly firmy z tuzemska i ze zahraničí.

 ===========================================================

3. VÝSLEDEK VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

K realizaci generální opravy našich varhan byla vybrána firma Wolfgang Eisenbarth z německého Pasova. Její nabídka i finanční požadavky jsou pro nás plně akceptovatelné. Firma má velké zkušenosti se stavbou i restaurováním nástrojů pneumatické soustavy. Proto byla s ní uzavřena smlouva a první etapa proběhne ještě na podzim 2011. Na tuto etapu budou použity finanční prostředky z probíhající sbírky, tedy cca 700 tis. Kč.

 

============================================================